Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

16 lutego 2014

Piwo ma też wyglądać!

Prawdziwy Beerlovers chłonie piwo wszystkimi zmysłami! Wyjątkowy smak i wysoka

0

Prawdziwy Beerlovers chłonie piwo wszystkimi zmysłami! Wyjątkowy smak i wysoka jakość ma dla niego ogromne znaczenie. Ale to, co robi na nim pierwsze wrażenie w sklepie? Butelka! Jej kształt, kolor, projekt graficzny etykiety przyciągają wzrok i zachęcają do kupna. Im bardziej pomysłowy design, tym trudniej się oprzeć…

Lokalni producenci i małe browary prześcigają się w oryginalnych pomysłach opakowań. Bo przecież piwo warzone według tradycyjnych receptur zasługuje również na ciekawą oprawę. Dlatego warto zwrócić uwagę na etykiety piw z ALE Browar. Zabawne komiksowe postaci naprawdę cieszą oko! Szczególnie Lady Blanche, czyli kobieta z bujną brodą albo Amber Boy przybywający z odsieczą piwnej nudzie. Szkoda tylko, że tak konserwatywnie podeszli do kształtu samej butelki. ;)

Amber Boy

Źródło: http://www.alebrowar.pl/en/piwa/

Ministerstwo Browaru z Poznania nęci etykietą brodatego mężczyzny w meloniku, który spoziera na nas poważnym wzrokiem. Browary pakowane są w kartony z zabawnymi hasłami. Fajnie, prawda?

minister
Źródło: www.facebook.com/ministerstwobrowaruwroniecka/

Browar z Czarnkowa stworzył limitowaną serię piwa Kamionkowskiego, które powstało na specjalne zamówienie Soho Factory, usytuowanego w dawnych budynkach fabryki na warszawskiej Pradze. Co ciekawe etykieta piwa powstała w drodze konkursu. Marcin Szewczyk został autorem zwycięskiego projektu, który ozdobił urocze, niewielkie buteleczki. Etykieta przypomina czasy, kiedy pod sklepem Społem sączyło się oranżadę. Prosta czcionka i stonowana kolorystyka to jest to! Zresztą wszystkie piwa z Browaru Czarnków mają spójną identyfikację graficzną będącą wyrazem coraz bardziej modnej nostalgii za Polską Ludową.

Kamionkowskie
Źródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=501629296531579&set=a.501629196531589.129026.194133907281121&type=3&theater

Minimalistyczna butelka piwa Grolsch to niemal dzieło sztuki! Logo wytłoczone w zielonym szkle i unikalne zamknięcie typu Swingtop prezentuje się elegancko i szykowanie. Aż miło popatrzeć!

Grolsh

Źródło: kp.pl/

 

Opakowanie belgijskiego piwa Delirium Tremens może budzić różne odczucia estetyczne, ale jedno jest pewne – naprawdę się wyróżnia. Biało-niebieska etykieta z charakterystycznym różowym słonikiem spowija całą butelkę! Trzymając w dłoni takie piwo na pewno poczujecie się zauważeni. ;)

Na pewno wrócimy jeszcze do tego tematu, bo browary robią wszystko, żeby się wyróżnić, także jeśli chodzi o design etykiet i butelek. Jakie piwne opakowania ostatnio zwróciły Waszą uwagę?