Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

19 stycznia 2015

Piwo na karnawał

Karnawał to czas szalonej zabawy i doskonały pretekst do podróży

0

Karnawał to czas szalonej zabawy i doskonały pretekst do podróży szlakiem najlepszych imprez. Nie musicie jednak nigdzie wyjeżdżać. Za pomocą kilku prostych zabiegów oraz dobrze dobranego piwa możecie przenieść się na kilka godzin do Rio de Janeiro, Kolonii lub Wenecji!

SAMBA! DE JANEIRO!

Karnawał w Rio de Janeiro co roku przyciąga prawie milion turystów z całego świata! Wolimy troszkę bardziej kameralne imprezy. ;) Wasi znajomi padną z zachwytu, jeśli obdarzycie ich zaproszeniem na imprezę w brazylijskim stylu. Oczywiście w przebraniach! Musi być przecież kolorowo! Zadbajcie też o odpowiednią muzykę! Podczas brazylijskiego karnawału rywalizują ze sobą najlepsze szkoły samby. Może warto zorganizować konkurs tańca, w którym będzie do wygrania pyszne, odpowiednio schłodzone piwo. Mało prawdopodobne, że uda się Wam kupić piwo brazylijskie, ale zawsze warto próbować. Brazylijczycy raczą się przede wszystkim piwem Skol, Antarctica i Bohemia.

Brazylijski karnawał

PIĄTA PORA ROKU

W Kolonii karnawał nazywany jest „Piątą Porą Roku”. Proponujemy więc rozesłanie do znajomych zaproszenia na imprezę pod takim tytułem. Panowie obowiązkowo muszą założyć krawaty – raczej te, których planowali się pozbyć. A Panie muszą uzbroić się w nożyczki. W ten sposób nawiążecie do Babskich Zapustów, czyli do Tłustego Czwartku, obchodzonego w dość nietypowy sposób. Nadobne niewiasty ubrane w kolorowe stroje obcinają mężczyznom krawaty, będące symbolem męskiego panowania. Nieodłącznym elementem karnawałowej zabawy jest koloński napój narodowy – piwo Kölsch. Być może jakiś cudem uda Wam się je zdobyć w Polsce. Jeśli nie, to wystarczy, że zaopatrzycie się w jasne piwo górnej fermentacji – w ten sposób utrzymacie klimat kolońskiego karnawału.

Karnawał w Kolonii

Źródło: wikipedia.org

WENECKI KARNAWAŁ W TWOIM DOMU

Imprezy tematyczne to świetny i nieszablonowy sposób spędzania wolnego czasu. W ten sposób możemy poznać kulturę innych krajów i po prostu świetnie się bawić. Najważniejszym elementem, będącym jednocześnie symbolem weneckiego karnawału jest maska. Karnawał wenecki swoją sławę zawdzięcza tajemniczym maskom wykonywanym ze skóry lub papieru mâché. Bal maskowy na pewno przypadnie wszystkim do gustu. Polecamy też przygotowanie włoskich przysmaków. Obowiązkowo zróbcie pizzę na cieście z dodatkiem piwa i zaserwujcie gościom włoskie piwo. W sklepach bez większych problemów dostaniecie Peroni Nastro Azuro charakteryzujące się delikatną słodowością oraz przyjemną chmielową goryczką lub Birra Moretti, czyli porządnie nagazowanego lagera o pięknej słomkowej barwie.

Słynne weneckie maski


A Wy jakie macie pomysły na karnawałową imprezę?