Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

4 stycznia 2016

Postanowienia noworoczne, czyli piwny bucket list!

Nie każdy wie, jak obsługiwać kryształową kulę. Ciekawi Cię, co

0

Nie każdy wie, jak obsługiwać kryształową kulę. Ciekawi Cię, co przyniesie 2016? Zamiast liczyć na pomoc wróżki, lepiej wziąć los w swoje ręce i samemu go przewidzieć. Z każdym rokiem coraz większą popularność zdobywają tzw. bucket listy, czyli rzeczy, które chce się zrobić w bliższej lub dalszej perspektywie. Poniżej znajdziecie 3 subiektywne propozycje, które warto wrzucić do swojego piwnego planu na ten rok.

PIWNE SPA

Po sylwestrowych szaleństwach warto odświeżyć się i zregenerować delikatnie nadwyrężone siły. Dla każdego beerloversa jedną z najlepszych metod na poprawienie krążenia, usunięcie toksyn oraz wzmocnienie odporności organizmu, będzie wizyta w piwnym spa. Najbardziej znane łaźnie tego typu znajdują się w Czechach, ale liczba miejsc, w których można dosłownie pływać w piwie, rośnie w Polsce z każdym rokiem.

PIWOSZ LEVEL HARD

Myślisz, że wiesz wszystko o piwnych stylach i gatunkach, a Twoje kubki smakowe są wyczulone na delikatne niuanse, niczym mózg Sherlocka Holmesa? Może czas pomyśleć o sprawdzeniu się w zawodzie cervesaria? Wino ma swoich sommelierów, żywność degustatorów, a złocisty napój cervesariów właśnie. Jeśli natomiast nie czujecie się na siłach, by perfekcyjnie nalewać piwo do odpowiedniego szkła i ze swadą i pasją opowiadać o kulturze piwnej, koniecznie wybierzcie się do poznańskiego Browaru Lech. Profesjonalny cervesario będzie doskonałym towarzyszem piwnej wycieczki i degustacji.

Być Cervesario to nie bułka z masłem

Źródło: http://epoznan.pl

POLOWANIE NA PIWNY PAŹDZIERNIK

6 milionów litrów piwa! Tyle trunku przygotowuje się na coroczne święto Oktoberfest. Nie widzimy przeciwwskazań, żeby każdy beerlovers dołączył się do celebracji i uszczuplił te zasoby o kilka kufli. Zwłaszcza, że jest to piwo uważane za jedno z najlepszych na świecie, spełniające wymogi Bawarskiego Prawa Czystości (Reinheitsgebot). Wygląda na to, że w październiku wszystkie drogi prowadzą do Bawarii . A dla wszystkich, którzy chcą poczuć klimat wspólnego biesiadowania przy piwie już trochę wcześniej, polecamy sierpniowy Beerfest w Chorzowie. To największa piwna impreza w Polsce i doskonała alternatywa dla Oktoberfestu.

Oktoberfest w pełnej okazałości

Źródło: http://cdn.travelplanet.pl