Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

18 kwietnia 2014

Poznajcie odmienionego Redd’sa!

Piwo przechodzi właśnie ciekawą odmianę, o czym donosimy Wam jako pierwsi!

0

Redd’s to piwo, które od lat zadziwia nie tylko różnorodnością smaków, ale też oryginalnym dizajnem opakowań i świetnymi reklamami. 

Ale zacznijmy od początku… Zaczęło się 14 lat temu, kiedy to w sklepach pojawił się jabłkowy Redd’s Apple. Było to jedno z pierwszych piw smakowych na polskim rynku – ówczesna konkurencja nie przetrwała, więc nie boimy się mówić o Redd’sie, jako o królu piw owocowych. To właśnie ta marka przecierała nowe ścieżki i była swoistą odskocznią od wszechobecnych lagerów. Marka Redd’s zaczęła być znana również dzięki zapadającym w pamięć kampaniom reklamowym. Czy są wśród Was tacy, którzy pamiętają rewelacyjną reklamę Redd’sa rodem z kraju kwitnącej wiśni? Przypomnijcie sobie, koniecznie zobaczcie…


 

W MALINOWYM CHRUŚNIAKU

Po kilku latach do jabłkowego Redd’sa dołączył wariant o smaku malinowym – jest to świetna alternatywa dla osób, które nie wyobrażają sobie piwa bez słodkiego urozmaicenia. Umówmy się – każdy z nas zna przynajmniej kilku amatorów łączenia piwa z malinowym sokiem. W Redd’sie Raspberry rześkie nuty przeplatają się z aromatem malin, który – w odróżnieniu od zwykłego piwa z sokiem – rozkłada się równomiernie w całym piwie, dzięki czemu delektujemy się nim przez cały czas degustacji. Mniam! 

AŻ MIŁO SIĘ PATRZY!

Gamę piwnych smaków wkrótce potem dopełnił trzeci wariant – Redd’s Cranberry, który cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów. Żurawinowy Redd’s wszedł na polski rynek przebojową reklamą, a dzięki połączeniu słodkich, kwaśnych i goryczkowych nut szybko zyskał swoich wiernych fanów. Koniecznie zobaczcie spot!

REDD’S JAKO KULINARNY TOWARZYSZ

Twórcy Redd’sa szukali również innych smaków, by urozmaicić zwykłe, gorzkawe piwa owocowymi nutami. Przez pewien czas na rynku dostępny był cytrusowy Redd’s Sun, a także dwie kolejne odmiany jabłkowego Redd’sa – Apple Max i Apple Dry. Te piwa nie są już warzone, była to edycja limitowana. Ostatnio na dobre zagościł także na sklepowych półkach Redd’s o smaku jabłka i trawy cytrynowej, nieco wytrawny z nutą kwasowości i odrobiną słodyczy.

Pod strzechy nadal jednak trafia orzeźwiający grejpfrutowo-ananasowy wariant, który doskonale komponuje się z letnimi sałatkami na bazie owoców cytrusowych, sałat i orzechów. Ów piwo pasuje także do połączeń mięsa drobiowego z owocami i sorbetów owocowych. Sam w sobie może być też składnikiem galaretek i sorbetów. Pewnie nie każdy z Was wpadł na to, że piwo może mieć tyle zastosowań… ;) Różnorodne smaki Redd’s pozwalają dopasować piwo do indywidualnych gustów i okazji.

ORZEŹWIAJĄCA ODMIANA

Ale zaraz, zaraz… mieliśmy pisać o zmianach, jakie marka Redd’s przeszła chwilę temu! Otóż już teraz w sklepach znajdziecie całkiem nowe, odmienione opakowania Redd’sów. Obecnie mają one na etykiecie bardzo charakterystyczną, dużą literę “R”, która na pewno pozwoli Wam szybko zidentyfikować to piwo na sklepowej półce. ;)

Poza tym od teraz wszystkie Redd’sy rozlewane są do zielonych butelek – ulubione warianty poznacie po kolorach etykiet i oczywiście opisach. Piwowarzy odpowiedzialni za smak nowych Redd’sów zmienili też nieco receptury, w których złoty trunek stanowi dokładnie 91%, a syrop o smaku owocowym – 9%. Dodatkowo jabłkowy Redd’s zawiera teraz trawę cytrynową, dzięki czemu smak piwa nabrał więcej wymiarów, a wariant grepfrutowo-ananasowy jest za to bardziej orzeźwiający, dzięki czemu balansuje się smak między goryczą, a słodyczą. Malinę połączono zaś z granatem. Choć minęła już era nieszablonowych reklam w TV, nowy Redd’s zachęca wyglądem puszek i butelek, a także smakiem. Wystarczy spróbować…

poznaj odmienionego redd'sa

Dość gadania, czas delektować się odmienionymi wariantami smakowymi! Szukajcie w sklepach nowych opakowań – prezentujemy je u nas już teraz. O Redd’sach przeczytacie też w zakładce “Piwa Świata“.