Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

Rozmawialiśmy z Michałem Owieśnym, ekspertem od opakowań. Sprawdźcie co powiedział na temat piwnego mitu o kropkach na puszkach! Dowiedz się, co oznaczają etykiety na butelkach piwa.

 

PIWO BUTELKOWANE – ETYKIETY

Na butelce piwa z zasady znajdują się trzy etykiety. Pierwsza z nich to body label, czyli największa etykieta główna. Kolejna etykieta, czyli neck label jest umieszczona na szyjce butelki, a ostatnia – back label – to etykieta z tyłu (kontretykieta). Nie wszystkie butelki posiadają tę ostatnią etykietę, natomiast znajdują się tam bardzo cenne dla Beerloversów informacje, takie jak na przykład optymalna temperatura spożycia piwa.

KROPKI NA PUSZKACH I BUTELKACH

Dlaczego na etykietach znajduje się mały czarny punkcik? Te kropki na piwie to tak zwany pozycjoner. Jego zadaniem jest wskazanie, w którym kierunku etykiety powinny zostać ułożone na linii rozlewniczej. Czym jest embossing? To wypukłości, które znajdziecie na puszce piwa. Dzięki nim puszka jest poręczna i wygodnie się ją trzyma. Na spodzie puszki oprócz daty produkcji i numer serii. Ponownie pojawia się tutaj kropka na puszce. To nic innego jak znaczniki z linii produkcyjnej, które pozwalają zidentyfikować błędy w produkcji na danej linii.

Jak widzicie, kropki na puszkach piwa nie mają nic wspólnego z mitami o świeżości piwa!

 

Autor: Beerlovers.pl
Data: 3 listopada 2014
Beerlovers na YouTube
4pkt

Oglądaj piwny kanał

Subskrybuj (413)