Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

19 października 2015

Snow Beer – azjatycki potentat

Chińska marka podbija światowy rynek piwa.

0

Nawet Budweiser spogląda z zazdrością na wyniki sprzedaży Snow Beer – najpopularniejszego piwa na świecie. Snow beer to nie żadna limitowana zimowa edycja. Jak to możliwe, że o najlepiej sprzedającym się piwie na świcie większość z Was nie słyszała? Wyjaśnienie w tekście.

ŚWIATOWY NR 1

Mimo świetnych reklam, to nie Budweiser dzierży palmę pierwszeństwa w kategorii najlepiej sprzedających się piw na świecie. Jak to się stało, że niewielu z Was o nim słyszało? Odpowiedź jest prosta. Snow Beer to piwo przeznaczone wyłącznie na rynek chiński. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby ta marka miała ponad 5% światowego rynku piwa. Gospodarka Chin bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. Dzięki temu Chiny stały się największym i najbardziej chłonnym piwnym rykiem.  W rezultacie Snow Beer stał się najlepiej sprzedającym piwem na świecie, mimo ograniczonej dostępności. Jednak ciężko mówić o ograniczeniach kiedy ma się do czynienia z ponad miliardem obywateli. ;)

Copy #1 of snow-beer

Źródło: http://beer-tower-party.com

CHINY W LICZBACH

Skoro jesteśmy już przy cyferkach, chętnie przybliżymy garść statystyk z najliczniejszego państwa świata. Snow został sprzedany w 2012 roku w ilości 110 000 000 hektolitrów. Liczba niewątpliwie jest duża, ale – żeby lepiej zobrazować skalę sprzedaży – posłużymy się przykładem z basenem olimpijskim. Taka ilość piwa wystarczyłaby do napełnienia 12 takich basenów. Każdego dnia. Przez okrągły rok! :) W całych Chinach w 2014 roku wyprodukowano 492 192 000 hektolitrów piwa, co pozwoliło znaleźć się temu państwu na pierwszym miejscu pod względem wielkości produkcji. Na drugim miejscu znalazły się Stany Zjednoczone, które nie zbliżyły się nawet do połowy tego wyniku.

NIE TYLKO SNOW

Snow Beer to nie jedyne chińskie piwo z wyśrubowanym wynikiem sprzedaży. Kolejnym chińskim super brandem branży piwowarskiej jest Tsingtao zajmującym drugie miejsce w światowej stawce. Jednak piwo popularne jest nie tylko w Chinach. Znaczne ilości eksportowane są np. do USA. Ostatnio sami się na nie natknęliśmy w jednym z dyskontów, więc Tsingtao dotarło również na nasze ziemie. Dopiero na 3. miejscu najlepiej sprzedających się piw znalazł się Budweiser, ale nas bardziej interesuje miejsce czwarte, czyli Yanjing. Zgadnijcie z jakiego kraju pochodzi? Oczywiście kolejny raz mamy do czynienia z Państwem Środka. Przypadek? Nie sądzimy… :)

tsingtao-beer

Źródło: https://icsppsu.files.wordpress.com