Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

30 października 2014

Straaaszne piwa na Halloween!

Zbliża się halloween, noc kiedy najstraszliwsze koszmary się spełniają. W

0

Zbliża się halloween, noc kiedy najstraszliwsze koszmary się spełniają. W związku z tym przedstawiamy piwa, które doskonale się wpisują w halloweenowy klimat!

 

COŚ NA WAMPIRY
W halloweenową noc musimy być przygotowani na najgorsze. My w redakcji bardziej od braku piwa w lodówce boimy się tylko wampirów. :) Jednak mamy na to radę na miarę prawdziwego beerloversa. Bogaci w wiedzę czerpaną z filmowych horrorów, doskonale wiemy, że na wampira są tylko dwa sposoby. Osinowy kołek prosto w serce lub czosnek. My wybieramy tę drugą opcję.

Z pomocą przychodzi Orkiszowe z czosnkiem z browaru Kormoran. Można powiedzieć, ze to swego rodzaju magiczny eliksir. Dwa łyki tego trunku i już jesteśmy bezpieczni. Jednak dla pewności zawsze całkowicie opróżnimy butelkę. Nie jednak nie jest to takie łatwe. Piwo z czosnkiem ma smak strasznie… specyficzny. Gdyby nie właściwości „wampiroodpychające” niekoniecznie byśmy się na nie zdecydowali. Co kto lubi. W końcu w Halloween musi być strasznie! :)

czosnek

Źródło: sadistic.pl

DYNIOWE SMAKI
Nie byłoby Halloween gdyby nie dynie, które obok zjaw są nieodłącznym symbolem tego święta. A co powiecie na piwo z dodatkiem dyni? Skoro można zrobić zupę dyniową to dlaczego nie zrobić dyniowego piwa? Z pomocą przychodzi styl pumpkin ale. My polecamy dwa piwa z tego gatunku. Na pierwszy rzut skosztujemy Naked Mummy z Alebrowaru. Naga mumia na etykiecie potęguje wrażenia po skosztowaniu łyku tego piwa. Drugim przedstawicielem tego gatunku godnym polecenia jest Dyniamit z Pinty, czyli pierwsze w Polsce piwo uwarzone w tym stylu! W smaku prawdziwy dyniamit!

Pumpkin ale

Źródło: alebrowar.pl

 

CHWILA STRACHU
Jesteście żądni silniejszych emocji? Teraz naprawdę będzie strasznie! Jakie są najgorsze sny beerloversa? Może to być np. piwo ciepłe. Ble! Co jeszcze może przytrafić z piwem przysparzając piwnych miłośników o szybsze bicie serca. Piwo może okazać się jeszcze wygazowane. Na samą myśl o tym na naszej twarzy pojawia się grymas. Jednak to co najbardziej może zepsuć nam krew to tak zwany zapach „mokrego kartonu”! Spowodowane jest to niewłaściwym przechowywaniem. Prawdziwy horror!

Piwo na halloween


CZARNA OTCHŁAŃ

To jeszcze nie koniec wrażeń. Teraz zanurzymy się w czarnej otchłani piwa Nosferatu. Ta Black IPA pochodzi z browaru Raduga i jak na ten styl przystało posiada wyjątkowo ciemną barwę. Po nalaniu do kufla czy szklanki nie zobaczycie nic poza głęboką czernią. Podobno w halloween można w niej dostrzec twarz wampira z etykiety!