Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

28 marca 2014

Targi piw regionalnych – PIWOWARY

W najbliższy weekend Łódź spłynie piwem! Tak w każdym razie

0

W najbliższy weekend Łódź spłynie piwem! Tak w każdym razie twierdzą organizatorzy Targów Piw Regionalnych Piwowary i nie ma powodu im nie wierzyć.

Targi Piw Regionalnych Piwowary Podczas targów na Wasze kubki smakowe i podniebienia czekać będzie 180 rodzajów piwa z Polski, Litwy, Niemiec, Czech i Belgii. Browary regionalne przywiozą lagery, piwa pszeniczne, stouty, ale i niesłychanie popularne ostatnio IPA. Nie zabraknie też porterów nagradzanych złotymi medalami w europejskich konkursach. Piwni pionierzy mogą z kolei liczyć na nowości, a nawet kilka premier. Jakich? O tym trzeba będzie przekonać się osobiście.

Na stoiskach browarów spotkamy piwowarów i ich dzieła, których próbować będzie można aż do wieczora. Swoją obecność zapowiedziały zarówno duże i znane marki takie jak Pilsner Urquell i Książęce, jak również cała plejada regionalnych gwiazd i gwiazdeczek, między innymi Browar AmberBrowar Kormoran i Browar Szałpiw.

Jeśli ktoś poza łykiem złotego trunku ma też chęć łyknąć piwnej wiedzy, to w programie targów znalazły się interesujące prezentacje, pokazy i warsztaty. Smakowicie zapowiada się szczególnie możliwość degustacji potraw gotowanych na piwie, ale na pewno warto też wysłuchać prelekcji na temat stylów piwa i piwnych mitów, z którymi i my walczymy bez wytchnienia. :) Będzie nawet okazja do posłuchania o miejscach na świecie, których nie powinno zabraknąć na wakacyjnej trasie podróży żadnego szanującego się beerloversa.

Impreza startuje 28 marca o godz. 11:00 i potrwa 2 dni. Jeżeli nie możecie się doczekać tych wszystkich dobroci, już teraz możecie ustawiać się w kolejce do wejścia pod drzwiami Hali EXPO przy ul. Stefanowskiego 30 w Łodzi. Więcej o targach na oficjalnej stronie targów Piwowary.