Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

25 września 2013

Trzy najmocniejsze piwa świata z którymi warto się zmierzyć

Zastanawialiście się kiedyś, jakie jest najmocniejsze piwo na świecie? Chwila

0

Zastanawialiście się kiedyś, jakie jest najmocniejsze piwo na świecie? Chwila na refleksję, a teraz do rzeczy. Zawartość alkoholu w najmocniejszych polskich piwach sięga 10-12 %, to zdecydowanie za mało jak na światową czołówkę.

Nawet producenci wódki mogą poczuć się zawstydzeni wynikami jakie osiągają najmocniejsze piwa. Producent jednego z nich zaleca spożywanie swojego trunku w szklankach do whisky. Przed Wami zestawienie 3 najmocniejszych piw na świecie:

 

Na trzecim miejscu znalazł się Schorschbock 57 – wyprodukowany przez Schorschbräu, mały, regionalny browar w Niemczech. Specjalizuje się on w produkcji bardzo mocnych piw. Najsłabsze w portfolio bawarskiego browaru jest piwo, które ma zaledwie 13% zawartości alkoholu. Najmocniejsze natomiast, wspomniany Schorschbock 57 ma aż 57,5%! Powstało w limitowanej serii 36 butelek, a kosztuje ok. 200 euro za sztukę. Raczej nie możemy liczyć na promocję czteropaków w dyskontach :)

Schorschbock

Źródło: http://1.bp.blogspot.com/

Na drugim miejscu w zestawieniu „Najmocniejsze piwa świata” plasuje się  Start the Future. Browar Koelschip (mrożony statek), którego właścicielem jest Jan Nijboer wyprodukował piwo o 60% zawartości alkoholu. Nijboer postanowił utrzeć nosa Szkotom – poprzednim producentom najmocniejszego piwa, którzy wcześniej odebrali mu ten tytuł. Tak właśnie powstało Start The Future. Cena za butelkę 0,33l nie jest tak kosmiczna jak u poprzednika. Wynosi skromne 45 dolarów…

Start the Future

Źródło: http://www.alkohole-swiata.eu

Palmę pierwszeństwa przyznać należy Brewmeister Armageddon. Szkocki browar podniósł poprzeczkę bardzo wysoko, ponieważ zawartość alkoholu w jego flagowym produkcie wynosi niebagatelne 65%. Naturalna, szkocka woda źródlana oraz fermentacja przez zamrażanie to składniki sukcesu Brewmeister Armageddon – najmocniejszego piwa na świecie. Cena za butelkę 0,33l to 55 funtów. 

Brewmeister Armageddon

Źródło: http://fuza.ru

Jest jeden wniosek – na najmocniejsze piwa świata przygotujcie kieliszki! :)