Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

29 sierpnia 2016

W rytmie piwa

Muzyka i piwo zawsze chodzą w parze. A co jeśli muzycy wezmą się za robienie piwa? Obyśmy nie obudzili się jak Grochów z piosenki T.LOVE.

0

Robią muzykę i piwo, jak tu ich nie kochać? Hardcorowe piwo od AC/DC, a może mocne piwo od Behemotha? Sprawdźcie dosłownie przebojowe piwa.

PIEŚŃ NA CZEŚĆ

Ciekawostka
Zespół Zdrowa Woda upodobał sobie złoty trunek do tego stopnia, że ich pierwszy album (1990) nosił piękną i chwalebną nazwę Piwo.
Podczas gdy jedni wolą opiewać legendarne postacie z bitewnych pól, inni wolą opiewać złoty trunek, którego sława równa jest nieustraszonym herosom. Tom Waits śpiewał o gorącym piwie i chłodnych kobietach i szczerze mu współczujemy tej przykrej zamiany. Chodź na piwko naprzeciwko potrafi zanucić chyba każdy, a refren kto pije piwo, ten pójdzie do nieba w wykonaniu Zdrowej Wody powinien być hymnem wszystkich piwoszy. Z muzyką jak z piwem, jedni lubią tylko jeden rodzaj, inni gustują w kilku gatunkach, a jeszcze inni posłuchają każdej muzyki i wypiją każde piwo.

warmbeercoldwomen
Źródło: 7minutemiles.com

MOCNE BRZMIENIE

Wchodzimy w piwny temat z kopyta i zaczynamy od mocnych brzmień. Na pierwszy ogień (lepiej się tego określić nie da) piwo zespołu Behemoth, chyba nie musimy nikomu przedstawiać Nergala, ale jak widać nawet wysłannik piekieł lubi się wyluzować przy zimnym piwku. Jak na Behemotha przystało, piwo otrzymało wdzięczną nazwę Sacrum i jest trochę lżejsze od behemothowych brzmień – 6,2%. Co ciekawe, polski zespół poszedł za ciosem i wypuścił kolejne piwo, tym razem ciemne, ale o równie wdzięcznej nazwie Profanum. Za produkcję obu piw wziął się browar Perun.

behemoth-sacrum-beer
Źródło: skullsnbones.com

HIGHWAY TO BEER

Niektórzy z Was mogą kojarzyć piwo AC/DC o którym pisaliśmy w artykule o piwie „Iron Maiden„. Wtedy było inspirowane okładką albumu Black Ice, od 2014 roku możemy je zobaczyć w wersji inspirowanej albumem Rock or Bust. Z takim piwkiem możemy życzyć Brianowi Johnsonowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i wznieść toast za niego i za tymczasowego wokalistę – Axla Rose’a. Pamiętajcie: Because I’m TNT!
Rock-or-Bust-beer-630x420

Źródło: ultimateclassicrock.com

CIEKAWOSTKA
Mogłoby się wydawać, że takie sławy mogą mieć chody u piwnych znawców. Nic z tego, piwa są oceniane bezlitośnie, o czym z pewnością przekonał się Kid Rock, którego piwo Baddas American Lager otrzymało 19 punktów na 200 możliwych. Cóż, wydaje się nam, że nazwa mogła zwiastować jego niebanalny smak.

BICIK DO PIWA

Swoimi trunkami lubią się chwalić nie tylko chłopaki od mocniejszych brzmień. Polska wytwórnia hip -hopowa Alkopoligamia również wypuściła swój trunek o mocy 4,2%. Idealny do luzowania na działce, a w tle wasze ulubione kawałki. Jak sami zapewniają, piwo warzone jest innym słońcem.

KAR_2158[1]
Źródło: alkopoligamia.com

RUDY SIĘ PIENI

Kto jak kto, ale autorzy piosenki Kocham piwo, czyli Big Cyc w końcu musieli to zrobić. Ciążył na nich społeczny obowiązek stworzenia ich własnego piwa, ah, gdyby każdy miał takie obowiązki, świat byłby lepszy. Piwo otrzymało nazwę Big Cyc, my zaproponowalibyśmy jeszcze jakieś hasło – może Big Cyc, ale nie Big Kac? Może doczekamy się od nich ciemnego piwa – Piwo Makumby.

bigcyc
Źródło: piwneinfo.pl

A Wy jakie macie pomysły na nazwy piw muzyków? A może któryś z nich szczególnie powinien wypuścić swoje piwo? Może Krzysztof Krawczyk i piwo „Parostatek”?