Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

18 lipca 2016

Wielka grecka uczta!

Grecja to niewątpliwie doskonałe miejsce, w którym spędzicie wspaniałe wakacje. Piękne widoki i smaczna kuchnia. Czego chcieć więcej? Oczywiście piwa!

0

Wielka grecka uczta dla miłośników dobrego jedzenia i picia! Wino do obiadu idzie w odstawkę. Zamiast niego, na stół wjeżdża greckie piwo! Zobaczcie, co mamy w karcie! ;)

 

PIWNY STARTER

Wysokie temperatury, żar lejący się z nieba i gorący piasek pod stopami. Mimo, że każdy z nas o tym marzy, długo w takich warunkach nie wytrzyma. Musimy czymś schłodzić nasze rozpalone ciała. Na myśl przychodzi nam tylko jedno – piwo. Skoro wyczekaliśmy już swoje w długiej kolejce do baru, to czemu by nie wrzucić małej przekąski na ząb? Idealnym zestawem na start wydaje się być grecka pita wypełniona po brzegi grillowanym mięsem i surówką w towarzystwie greckiego pilsa – Edelsteiner.

shutterstock_13369906

WIELKA GRECKA UCZTA

Po kliku godzinach spędzonych na plaży, nasz organizm domaga się ochłody oraz odpowiedniej strawy. Szybki rzut oka na menu w greckiej knajpie i już wiemy, co znajdzie się na naszych talerzach. Mousaka  w mięsnej wersji ląduję przed nami. Tym razem rezygnujemy z polecanego przez kelnera wina, które podkreśli smak potrawy. Zamiast tego zamawiamy piwo Mythos. Lekki i orzeźwiający lager, który ugasi pragnienie i wpisze się w charakter mousaki. Na deser obowiązkowo baklawa! :)

mythos

Źródło: https://birofil.files.wordpress.com


KOLACJA WE DWOJE

Słońce powoli chowa się za horyzontem. Temperatura nieznaczenie spada, zrywa się ciepły wiatr. Restauracje powoli się zapełniają. Idealne zakończenie gorącego dnia. Zajmujecie stolik zaraz przy morzu. Romantyczna kolacje we dwoje. Zamawiacie półmisek z owocami morza. Do pełni szczęścia brakuje tylko dobrego piwa. To Wasz szczęśliwy dzień! Kelner proponuje piwo spoza standardowego menu – Σόλο (Solo) – Skotidi. Nazwa Wam nic nie mówi, ale imperialny stout w połączeniu z ostrygami okazuje się być  strzałem w dziesiątkę!