Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

7 listopada 2016

Z kim Polak najchętniej napiłby się piwa?

O! Z tym to bym się piwa napił! Czyż może być większy dowód sympatii?

0

Wyobraźcie sobie, że możecie wybrać dowolną osobę, z którą wybierzecie się na piwo (ona stawia). Wśród Polek i Polaków przeprowadzono badanie, z kim najchętniej napiliby się złotego trunku. Ankietowani zdecydowali również, kim z zawodu byłoby… piwo. Zapraszamy do lektury!

KIM JEST PIWO?

Na początek mała personifikacja. Wyobraźmy sobie, że piwo jest znaną osobą. Pomińmy na razie konkretne nazwiska i skupmy się na zawodzie, a do wyboru mamy cztery: polityk, dziennikarz, aktor i sportowiec. Kim byłoby piwo? Zobaczmy infografikę, która na to odpowie.

Piwo jako znana osoba

źródło: kp.pl

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zdecydowali, że piwu najbliżej do aktora. Nie dziwi nas to, w końcu aktorzy i aktorki to równi goście. Może ankietowani mięli nadzieję, że po paru piwach staną się naszymi ulubionymi bohaterami? Jedno jest pewne, głównym bohaterem takiego spotkania będzie zimne piwo. Oby tylko nie skończyło się jakimś dramatem. Drugie miejsce przypadło sportowcom, na których częściej wskazywali panowie, panie zaś wskazały ich na równi z dziennikarzami. Mało komu piwo przypomina polityków, ale to chyba zrozumiałe.

Z KTÓRYM POLAKIEM NA PIWO?

Skoro już ustaliliśmy, że piwo jest aktorem, to czas zdradzić, z którym z nich Polak najchętniej by się napił, bo przecież wybór jest spory. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zgodnie stwierdzili, że ich numerem jeden byłby Maciej Stuhr. Ciekawe, jakie byłoby pokłosie takiego spotkania? Gdyby był to Jerzy Stuhr, to z pewnością nie obyłoby się bez wzmianki o Seksmisji.

Maciej Stuhr
Aktor Mads Mikkelsen na piwie z Maciejem Stuhrem.

Źródło: gazeta.pl

W odpowiedziach ankietowanych na drugim miejscu pojawiał się Janusz Gajos, pewnie wielu fanów miałoby kilka pytań dotyczących serialu Czterej pancerni i pies. Panie chętnie wybrałyby się na piwo z dziennikarką Dorotą Wellman, o której można powiedzieć, że równa z niej babka. Wszyscy wiemy, że tutaj jest, jak jest, dlatego jeżeli chodzi o polityka, to Polacy najchętniej wskazywali na Pawła Kukiza. Nic dziwnego, w końcu ma portfel cały wypchany dolarami ;).

Jeżeli chodzi o sportowców, to nie znamy nazwisk, ale wiemy, która dyscyplina najbardziej trafia w gusta piwoszy i piwoszek. Jak łatwo się domyślić, panowie najchętniej napiliby się z piłkarzami, natomiast panie zdecydowanie bardziej wolą… siatkarzy.

źródło: kp.pl

Co ciekawe, wśród zestawienia znaleźli się również skoczkowie narciarscy, którzy wyprzedzili koszykarzy. Czyżby ankietowani chcieli, żeby ktoś skoczył im po piwo? A Wy, z kim wybralibyście się do pubu?