Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

16 października 2014

Za Grolsch kultury

Grolsch jest chyba jedyną marką piwną, która tak bardzo angażuje się w działania na rzecz kultury i wspierania młodych artystów. Lubimy to!

0

Od wiosny trwa projekt „Za Grolsch Kultury”, który nieszablonowo wspiera kulturalne inicjatywy.

Grolsch, we współpracy z platformą crowdfundingową Wspieramkulturę.pl, wspiera finansowo twórców, także młodych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w artystycznym świecie. Znaczenie tego anglosaskiego słowa na „c” jest dość proste. ;) Mianowicie grupa ludzi, która organizuje się wokół danego projektu – wspiera go finansowo, dzięki czemu ma on szansę na łatwiejszy start i – po prostu – realizację z sukcesem.

W przypadku projektu „Za Grolsch Kultury” to jury składające się z przedstawicieli marki wybiera projekty spośród wielu zgłoszonych pomysłów. Następnie marka zapewnia 20% środków na rozpoczęcie realizacji, a potem wspiera promocję wystaw, koncertów i pokazów danego artysty. Proste, ale jakże potrzebne dla początkujących twórców!

KULTURA NIE JEDNO MA IMIĘ

To jednak nie wszystko! Grolsch w kilku miejscach w kraju stworzył miejsca przyjazne artystom. Tak zwane creative network stają się kuźnią talentów, miejscem warsztatowym i wystawinniczym, gdzie można i przygotować, i zaprezentować swój projekt. Full opcja! Takie „grolschowe” ośrodki powstały w:

Temacie Rzeka Warszawie – na jednej z najpiękniejszych plaż w Europie, gdzie miejscówka nad Wisłą aż prosi się o artystyczne inicjatywy i pokazy filmowe w ramach Nowe Horyzonty on Tour,

Forum Przestrzenie w Krakowie, czyli chyba najmodniejszym obecnie miejscu w dawnej stolicy, które sprzyja leżakowaniu, wymianie idei i spacerowaniu. Tutaj też zawitają Nowe Horyzonty on Tour – czyli przegląd festiwalowych filmów

KontenerArt w Poznaniu – mobilnym centrum kultury i sztuki. Ponad 35 koncertów, 60 warsztatów, seanse filmowe spotkania… Liczby mówią same za siebie!

Zatoce Sztuki w Sopocie – 6000 metrów kwadratowych plaży, gdzie rządzi muzyka na najwyższym światowym poziomie wzbogacona o inne rodzaje sztuki: rzeźbę, malarstwo, fotografię i inne,

Kontenerze Cooltury w sercu Parku Śląskiego, gdzie odbywają się wystawy, koncerty, warsztaty i spotkania z ludźmi sztuki. To magiczne miejsce!

ZAGRAJ NA PIANINIE

Jesienią marka Grolsch przygotowała jeszcze jedną niespodziankę – na ulicach Warszawy i Wrocławia pojawiły się… pianina! Tak, tak – każdy, kto chciał, mógł sobie pobrzdękać na jednym z kilku instrumentów ustawionych w różnych miejscach miasta. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tej niecodziennej akcji. Zobaczcie, jak te pianina są pomalowane! To dzieło zdolnych artystów, którym Grolsch dał tworzywo, a oni już wiedzieli, co z nim zrobić! Jesteśmy wielkimi fanami takich pomysłów, gdzie kultura i piwo tworzą coś dobrego dla człowieka. ;)

Chcecie więcej? Wystarczy śledzić działania Grolscha na Zagrolschkultury.pl, na stronach Wspieramkulture.pl oraz na stronie Grolscha na Facebooku.

Źródło: Instagram.com

Pianina Grolscha

Źródło: Instagram.com

Pianina Grolscha

Źródło: Instagram.com

Pianina Grolscha

Źródło: Instagram.com

Pianina Grolscha

Źródło: Instagram.com

Pianina Grolscha