Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

19 lutego 2018

Zimowy urlop Beerlovera

Zimowe wakacje to doskonała okazja, by ruszyć z domu i…

0

Zimowe wakacje to doskonała okazja, by ruszyć z domu i skosztować nieco zimowego szaleństwa. A kosztować można go na wiele sposobów. Te najlepsze – w sam raz dla piwolubów – zebraliśmy w naszym mikroprzewodniku po zimowych atrakcjach Beerloverów. Zapraszamy na wyprawę…

… do piwnego spa

W zimowej stolicy Polski, Zakopanem, nie tylko skorzystasz z tradycyjnego, zimowego szaleństwa na stoku, ale też piwnego spa. Choć kąpielowe piwo wolne jest od procentów i nie nadaje się do smakowania, to w trakcie zabiegów gościom serwowane są piwa rzemieślnicze. Idealna propozycja na wieczór, po dniu pełnym narciarskich wyzwań. Spa działa dopiero od września, jest więc całkiem świeżym projektem, za bardzo popularnym wśród turystów!

źródło: piwnespa.com

… do alpejskiego miasteczka

Verbier to mekka europejskich narciarzy. Szwajcarski ośrodek uchodzi za jeden z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych na świecie. Urokliwe, alpejskie miasteczko słynie ze światowej klasy stoków, restauracji z gwiazdką Michelin a także licznych klubów, w których zabawa trwa do rana. Wieczorami można tu również skosztować wyjątkowego piwa produkowanego przez lokalny, doceniany na całym świecie browar – White Frontier. Co ciekawe, browar jest dziełem siedmiokrotnego mistrza świata w snowboardzie – Xaviera de le Rue. W 2017 roku piwo New England Citra Pale Ale otrzymało tytuł „World’s Best Pale Ale” podczas World Beer Awards.

źródło: facebook.com

… na zimowy festiwal piwa

Zimowy festiwal piwa w Birmingham to doskonały pretekst, by zimowe wakacje spędzić właśnie w Anglii. W wydarzeniu, które zaplanowano na 3 lutego, uczestniczyć będzie ponad 150 browarów rzemieślniczych. Program obejmuje cztery ogródki piwne, muzykę na żywo, warsztaty edukacyjne i wiele innych atrakcji. Ciekawe, czy w trakcie imprezy ktoś odważy się zaserwować lubianego przez Polaków zimowego grzańca?

źródło: facebook.com

… do Grenlandii, gdzie piwo wytapia się z lodowca

W krainie lodu i śniegu, Grenlandii, piwo powstaje przy użyciu wody z topniejącego lodu. Jeśli więc chcesz zasmakować kwintesencji zimy – koniecznie sięgnij po eskimoski browar, produkowany około 600 kilometrów na południe od Koła Podbiegunowego. Woda, z której powstaje to wyjątkowe piwo, jest wolna od zanieczyszczeń. Wszystko dzięki liczącej sobie co najmniej dwa tysiące lat pokrywie lodowej, z której się ją wytapia. Za pół litra zimowego trunku trzeba zapłacić około 5 euro.

źródło: umamimart.com

Tyskie Browary Książęce zapraszają!

Będąc w górach, szczególnie w tych położonych na południowym zachodzie, skorzystaj z okazji i odwiedź Tyskie Browary Książęce. Położone zaledwie 58 km od Szczyrku stanowią atrakcję śląska i obowiązkowy punkt na mapie Beerlovera. To miejsce, w którym historia spotyka się z teraźniejszością. Po obejrzeniu piwnych, starych eksponatów i wysłuchaniu wspaniałych historii opowiadanych przez przewodników, warto wziąć udział w warsztatach piwnych. A może skusisz się na Książęcą Szkołę Degustacji? Zaplanuj już dziś przerwę w szusowaniu i odwiedź Tyskie Browary Książęce. Więcej informacji oraz możliwość zarezerwowania terminu zwiedzania browaru i muzeum dostępna jest na stronie: http://zwiedzbrowar.pl

źródło: kp.pl

To tylko garść propozycji dla fanów złocistego trunku, w sam raz na zimową porę. Czy któraś z nich szczególnie przypadła Ci do gustu?