Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

15 września 2014

Zrób to sam! Czyli drugie życie butelki po piwie

Piwo już wypite, a pusta butelka smętnie stoi na stole?

0

Piwo już wypite, a pusta butelka smętnie stoi na stole? Podaruj jej drugie życie i przekonaj się o tym, że nie musisz wydawać fortuny na dizajnerski żyrandol. Recepta jest bardzo prosta – zrób to sam. Przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji.

 

POMYSŁOWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC

Opróżnione butelki po piwie lądują zwykle na śmietniku… A przecież to zwykłe marnotrawstwo! Niektóre z nich są przecież naprawdę piękne. Ich oryginalne kształty i kolory aż się proszą o wykorzystanie. Poza tym nic tak nie raduje, jak własnoręcznie zrobiona rzecz, która w dodatku zwraca uwagę wszystkich gości. Jeśli cieszycie się kawałkiem zieleni wokół domu i zastanawiacie się nad płotkiem wokół kwiatowych rabatek, to koniecznie sięgnijcie po butelki po piwie. Wystarczy powsadzać je w ziemię szyjką do dołu i gotowe. Ten banalny sposób sprawi, że wasze podwórko zasłynie ze swojej oryginalności, a zarazem prostoty samej w sobie.

Płotek z butelek po piwie

Źródło: flickr.com/photos/ducky7011

 

PIWNY ŻYRANDOL

Urządzanie i dekorowanie mieszkania może zamienić się w świetną zabawę. Szczególnie wtedy, kiedy nie boimy się sięgać po oryginalne rozwiązania. Żyrandol wykonany z butelek po naszym ulubionym piwie to świetny strzał w dziesiątkę. Nie tylko dlatego, że nie znajdziecie go w co drugim mieszkaniu, ale przede wszystkim ze względu na jego walory estetyczne. Możecie być pewni, że znajomi i rodzina będą zachwyceni Waszą kreatywnością! Miłość do złotego trunku można przecież okazywać na wiele sposobów. ;)

 

BUTELKI PO PIWIE – IDEALNY SUROWIEC WTÓRNY

Okazuje się, że z butelek po piwie można też zbudować dom. Jest to jednak propozycja dla wytrwałych. ;) Pewien Argentyńczyk poświęcił 19 lat na wybudowanie swojego ekologicznego domu marzeń. Przy pomocy mieszkańców swojego rodzinnego miasta zgromadził aż 6 milionów butelek!  Dom jest naprawdę niesamowity! Sprawdźcie sami.


PIWNE ŚWIECZNIKI I SZKLANKI

Macie ochotę na nastrojowy wieczór wśród Beerloversów? Zadbajcie o detale! Oprócz dobrego piwa, fajnych podkładek, dobrym sposobem będzie przygotowanie odpowiedniej dekoracji. Szklanki, świeczniki, a nawet choinka z butelek po piwie to świetne rozwiązanie! Wasi goście na pewno będą zaskoczeni Waszą pomysłowością i kunsztem. W Internecie znajdziecie mnóstwo filmików instruktażowych, które krok po kroku pokażą Wam, jak je zrobić. To naprawdę nic trudnego, pamiętajcie tylko o zachowaniu ostrożności. :)

szklanki

Źródło: http://greenupgrader.com

 

Czekamy na Wasze kreatywne pomysły na wykorzystanie pustych butelek po piwie.