Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

22 września 2014

Zrób to sam. Piwny recycling.

Piwo, a dokładniej jego opakowanie, może być źródłem niesamowitych inspiracji

0

Piwo, a dokładniej jego opakowanie, może być źródłem niesamowitych inspiracji z dziedziny „zrób to sam”. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka przykładów kreatywnych zastosowań… kapsli i puszek.

SURFUJ NA DESCE Z PUSZEK

Wakacje to doskonały czas na nabycie zupełnie nowych umiejętności. Jeśli spędzacie wakacje nad morzem, to warto zachować równowagę pomiędzy leżeniem plackiem na plaży a aktywnym wypoczynkiem. Surfing będzie do tego idealny. Nie dość, że ślizganie się po falach to naprawdę ekscytująca sprawa (lans gwarantowany), to jeszcze możecie wyrazić w ten sposób swoją miłość do piwa. Nie, nie – bynajmniej nie namawiamy Was do picia na desce, ale do kreatywnego wykorzystania puszek po ulubionym napoju. Uprzedzamy, wymaga to znajomości rzemiosła i cierpliwości, ale efekt jest naprawdę oszałamiający!

COŚ DLA PAŃ – KOLCZYKI Z KAPSLI

Zbliża się rocznica ślubu, urodziny żony, dziewczyny lub koleżanki? Zaskoczcie je własnoręcznie zrobionymi kolczykami. Potrzebne będą Wam kapsle i zawieszki do kolczyków, które można kupić teraz w sklepach bez większych trudności. Uwaga, niech to będą kapsle od ulubionego piwa osoby, którą chcecie obdarować! :) Możecie być pewni, że wszystko zostanie Wam wybaczone. ;)

kolczyki

Źródło: pinterest.com

LAMPA Z PUSZEK PO PIWIE

Wcale nie musicie wydawać majątku na dizajnerską lampę. Wystarczy zgromadzić trochę puszek po piwie. Polecamy zorganizowanie imprezy dla znajomych, a następnie przystąpienie do prac artystycznych. Nie dajcie sobie wmówić, że za trudne, na pewno się nie uda. Wiara w siebie czyni cuda! Poza tym, praktyka czyni mistrza, więc nawet jeśli za pierwszym razem nie stworzycie wymarzonej lampy, to za drugim już na pewno.

W STRONĘ PIWA

Obecnie panuje moda na zabawne tablice i napisy. Nie może więc ich zabraknąć w Waszych domach. Nie chcecie przecież rozmijać się ze światowymi trendami. ;) Kolorowe kapsle możecie wykorzystać do stworzenia wyjątkowej dekoracji do swojego domu lub ogrodu. Pamiętajcie – jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia.

Modnie i pomysłowo – napis z kapsli od piwa

Źródło: pinterest.com

FOTEL IDEALNY

W każdym domu powinien znajdować się fotel, w którym w spokoju będziecie mogli poczytać gazetę lub zrelaksować się, sącząc ulubione piwo. Nie musi być jednak nudny! Możecie zaszaleć z kolorami i kształtem, wykorzystując do tego puszki po piwie. Jeśli więc macie w sobie żyłkę konstruktora, to nie zwlekajcie i bierzcie się do pracy. Jeśli obawiacie się, że fotel będzie zbyt twardy – pomyślcie o poduszkach, oczywiście z piwnym wzorem. 

fotel z puszek do piwa

Źródło: pinterest.com

PIWNE MOTYLE

Artysta Paweł Villinski wpadł na genialny pomysł – z pustych puszek po piwie stworzył piękne i kolorowe motyle. Wyglądają jak prawdziwe! Jego zdaniem to, co dla jednej generacji jest zwykłym odpadem, dla innej staje się skarbem…

Motyl z puszki do piwa

Źródło: pinterest.com

Zachęciliśmy Was do piwnego rękodzieła?